Strona Główna   |   Rezerwacja  |  Kontakt

               
Witamy Willa Akacja położona jest w pięknej, graniczącej z Sopotem dzielnicy Gdynia - Orłowo położonej nad samym morzem...
czytaj więcej

Galeria

zobacz galerię
Atrakcje - w pobliżu
Gdynia nazywana miastem „z morza i marzeń”, bo to właśnie morze pozwoliło spełnić tak wiele marzeń ludzi tu mieszkających i przybywających. Oferując noclegi w Gdyni dokładamy wszelkich starań, aby spędzony tu czas przynosił zawsze miłe wspomnienia. Gdynia jest miastem bardzo młodym, ale nadzwyczaj prężnym i bogatym w rozmaite atrakcje turystyczne.

Tak, atrakcje turystyczne płynące z morza są najważniejszym czynnikiem przyciągającym turystów do naszego miasta w okresie wakacyjnym, a bogata oferta noclegowa miasta pozwala na miły i komfortowy wypoczynek. Piękne, piaszczyste plaże, skwery i bulwary nadmorskie, znajdujące się tam restauracje i kawiarnie, czy też piękne nadmorskie klify i najstarsze molo w Europie wychodzące w głąb zatoki Gdańskiej mogą sprawić, że każdy w Gdyni zakochać się może.

Wakacyjna Gdynia to także odbywający się tutaj corocznie festiwal muzyczny Heineken Music Festival, gromadząc kilkadziesiąt tysięcy turystów z Polski, Europy i Świata. Piękny, nowoczesny port na miarę XXI wieku, obsługuję flotę handlową, jak i pasażerską z całego świata. Biała flota, która pozwoli nam poruszać się bez problemu po wodach zatoki gdańskiej zarówno do Sopotu, Gdańska, Helu jak i Jastarni stanowi nie lada atrakcje dla turystów. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z morzem i Gdynią na pewno ogromną ciekawostką są wodne muzea takich okrętów jak ORP „Błyskawica” i „Dar Pomorza”, czy Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Emigranta a także Oceanarium, pokazujące bogaty podwodny świat kryjący tysiące różnorakich okazów ryb i zwierzątek morskich. Gdynia tak mocno kojarzona z wodą, lecz także z wiatrem, dzięki któremu odwiedzają nas żeglarze z całego świata, szukając schronienia w najnowocześniejszej na polskim wybrzeżu marinie, czy też podczas licznie odbywających się w Gdyni zawodów żeglarskich takich jak m.in. Gdynia Sailing Days, czy targach motorowodnych „Wiatr i Woda”.

Gdynia, nie tylko letnia, wakacyjna, ale także kulturalna. Miejscem godnym zobaczenia są na pewno spektakle wystawiane przez Scenę Letnią Teatru Miejskiego w Gdyni Orłowie. Zmodernizowany, nowoczesny Teatr Muzyczny, znajdujący się nad samym morzem zaoferuję Państwu spektakle muzyczne, koncerty, operetki, musicale, kabarety czy też bajki, a organizowany tutaj Festiwal Filmów Fabularnych jest najważniejszym wydarzeniem filmowym w kraju. Dla miłośników muzyki jazzowej Gdynia Jazz Festival.

Miasto Gdynia jest także miastem przedsiębiorców i innowacji, przemysłu stoczniowego, handlu i usług. Park naukowo-technologiczny powstał tutaj właśnie z myślą o młodych przedsiębiorcach i innowacji związanej z biznesem. Gdynia cały czas odnotowuje wzrost liczby mieszkańców i po raz kolejny zajmuje 1-e pierwsze w rankingu miast najlepszych do życia analizując jakość życia, wysokość zarobków, czy dostępność do edukacji. Znajdują się tu prestiżowe uczelnie takie jak Akademia Morska i Akademia Marynarki Wojennej. Gdynia bardzo nowoczesna ma do zaoferowania największe w północnej Polsce centrum handlowe Riviera, czy też ekskluzywne centrum handlowe Klif.

Czas spędzony w Gdyni na pewno będzie dla Państwa niesamowitym przeżyciem i na długo zostanie w pamięci, a oferowany nocleg w Willi Akacja będzie spełnieniem Państwa oczekiwań.

Zapraszamy


Kontakt
Willa Akacja
Ul. Akacjowa 19A
81-520 Gdynia - Orłowo
tel. 58 717 23 42
GPS: 54.4834, 18.5453
E-mail: recepcja@willa-akacja.pl
Willa Długa No. 4 Bed&Breakfast
Apartamenty Nadmorskie

Bezprzewodowy dostęp do internetu w całym obiekcie

Zeskanuj kod QR
Quick Response Code